Rozbudowa aplikacji

Cześć wszystkim! Od ostatniego wpisu minęło już trochę czasu. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście, jak wygląda cały projekt i nadal czekacie na jego rozwój. Zobaczmy zatem, co w ostatnich kilku dniach udało się wykombinować.

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem za pomocą Javascriptu, a dokładniej jQuery, jest ukrywanie niepotrzebnych przycisków w pasku nawigacji. Śpieszę już pokazać na przykładzie. Po wejściu na główną stronę pasek wygląda tak:

Po zalogowaniu się wygląda już w ten sposób:

Przyznacie, że zmiana mała, ale dość potrzebna. Po co osoba zalogowana ma mieć możliwość tworzenia konta? Tak samo w przypadku osoby niezalogowanej – dlaczego ma mieć możliwość dodania transakcji? 🙂

Zobaczmy teraz na stronę główną uzytkownika. Powinny wyświetlać się tam przede wszystkim ostatnie transakcje. Django daje nam możliwość filtrowania i sortowania naszych wyników, dlatego dodajmy teraz kilka transakcji do naszej bazy, a następnie spróbujmy wyświetlić ostatnich pięć.

Świetnie! W ten sposób mamy podgląd na nasze ostatnie transakcje! To jednak nie wystarczy, no bo co z resztą naszych zakupów? Spokojnie, w tym celu utworzymy nową stronę, gdzie w formie tabeli przedstawione będą wszystkie nasze zakupy. Wykorzystamy do tego celu plugin o nazwie ‚Datatables’.

Daje on możliwość wyświetlania transakcji w formie tabeli, sortowania po kolumnach, filtrowania po pojedynczym wyrazie. Pobawiłem się chwilę stylami i oto efekt, jaki uzyskałem.

Wygląda świetnie! Zobaczmy teraz, co do tej pory możemy już zrobić:

Mamy już za sobą całkiem sporą część. W następnym wpisie powalczymy trochę z dodawaniem do transakcji kategorii i tworzenia prostych statystyk. Jeśli macie jakieś pomysły lub pytania, to śmiało dawajcie znać! 🙂 Do usłyszenia!


Moje przytulne miejsce pracy 😉

 

Jedna odpowiedź do “Rozbudowa aplikacji”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *