Nasz końcowy deployment [part2]

Cześć wszystkim! Ostatni wpis skończyłem na problemie z zalogowaniem się poprzez ssh na serwer. Na szczęście, dzięki pomocy bardzo miłych panów administratorów z linuxpl.com udało mi się tego dokonać. Zacznijmy więc właściwą pracę na serwerze!

Zalogowanie się przez ssh ułatwia nam korzystanie z serwera. Opcja graficzna jest mało komfortowa. Używanie prostych komend linuxowych jest szybsze i wygodniejsze. Po wejściu na serwer widzimy główną wiadomość:

Następne kroki wykonałem za przykładem poradnika. Polecenia trzeba jednak modyfikować, zgodnie z naszą wersją pythona i django. U nas będzie do odpowiednio 3.6 i 1.10. Instalujemy zatem obie pozycje.

Kolejnym krokiem jest instalacja uWSGI. Jest to serwer, który powiedzmy, ‚rozumie’ pythona, a dzięki temu django 🙂 Po wykonaniu tego polecenia przekopiujmy nasz projekt na serwer.

Nasza aplikacja wylądowała w folderze o nazwie ‚organizer_project’. Teraz należy uruchomić serwer uwsgi.

[szymix12@s41:: ~ ]:$ uwsgi --plugin http,python --http 127.0.0.1:8000 --chdir /home/szymix12/organizer_project/ --wsgi-file /home/szymix12/organizer_project/organizer_project/wsgi.py --master --processes 1 --workers 1 --threads 1 &[szymix12@s41:: ~ ]:$ uwsgi --plugin http,python --http 127.0.0.1:8000 --chdir /home/szymix12/organizer_project/ --wsgi-file /home/szymix12/organizer_project/organizer_project/wsgi.py --master --processes 1 --workers 1 --threads 1

Podajemy ścieżki absolutne do naszego projektu. Również na końcu komendy dodajemy ‚&’ w celu umożliwienia działania serwera nawet po wylogowaniu. Gdy ukończymy ten etap, musimy napisać maila do admina z linuxpl.com i podać mu ścieżkę do naszych plików statycznych oraz domenę i port, na które ma być uruchomiona aplikacja. Panowie z supportu są bardzo mili i odpowiedzą na każde pytanie (po 3 dniach ciągłych pytań wciąż dostawałem odpowiedź).

No i to wszystko! Aplakacja powinna już działać 🙂 Zapraszam zatem do korzystania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *