Nasz końcowy deployment [part 1]

Hej! Jak już pewnie część z was zauważyła, nasza aplikacja otrzymała wdzięczną nazwę – ‚Financizer’ (bardzo dziękuję mojej dziewczynie za pomysł!). Nadszedł czas na wrzucenie naszej aplikacji na serwer i udostępnienie jej całemu Światu!

Z tej uwagi wykupiłem domenę o nazwie ‚financizer.pl’ oraz hosting na www.linuxpl.com. Szczerze polecam tę firmę – przystępna cena i przede wszystkim bezawaryjność.

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest zmiana w ustawieniach opcji DEBUG z True na False. Gdy debug jest włączony, to w przypadku wystąpienia błędu, użytkownikowi zostanie pokazany kod aplikacji, czego byśmy bardzo nie chcieli 😉 Po przełączeniu musimy dodać jeszcze ‚allowed hosts’, dzięki którym będziemy mogli odpalić naszą aplikację tylko na naszych, bezpiecznych adresach.

Tak oto będzie wyglądać w tym momencie nasza aplikacja lokalnie. Wszystko dlatego, że pliki statyczne (obrazki, pluginy, arkusze stylów) nie działają w trybie DEBUG=False. Poprawnym wyświetlaniem powinien już zająć się nasz serwer.

Po zalogowaniu do panelu admina będziemy musieli skorzystać z dostępu przez SSH. Znalazłem w sieci poradnik, jak to wszystko wykonać.

Mam jednak dość spory problem, nie mogę zalogować się poprzez ssh na swój serwer. Będę poszukiwać dalszych rozwiązań 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *