Naprawa zauważonych błędów i przegląd panelu admina

Hej, do zakończenia naszego projektu coraz bliżej. Okazało się, że termin zakończenia upływa 31.05, więc lepiej dla nas. Chciałbym dziś pokazać wam, jak wygląda panel administratora. Ostatnio również postanowiłem sprawdzać wszystkie stworzone do tej pory funkcje ‚z palca’, przeklikując po aplikacji. Zobaczmy zatem, co z tego wyszło.

Na początek skupmy się na wykrytych błędach. Pierwszym z nich jest możliwość cofnięcia strony po wylogowaniu. W jednym z poprzednich postów blokowałem już taką opcję, ale zapomniałem, że należy użyć tego dla każdej strony. Dodaję więc następującą linijkę przed każdą funkcją odnoszącą się do odpalenia konkretnej strony.

@login_required(login_url='/login/')

Drugim błędem jest niepoprawne sortowanie po dacie zakupu w tabelce ze wszystkimi transakcjami. Sortujemy np. malejąco, ale daty są źle interpretowane. Brane pod uwagę są tylko pierwsze cyfry z każdego rzędu.

Można to naprawić w bardzo prosty sposób przy użyciu atrybutu ‚data-*’ oraz CSSa. Należy zapisać datę w formacie ‚YYYYMMDD’, a następnie ukryć ją w kolumnie za pomocą klasy ‚.hide’. W naszym przypadku fragment HTML musimy przekształcić w następujący sposób:

<td>
  <span class='hide'>
    {{ i.purchase_date.year }}
    {{ i.purchase_date.month|stringformat:"02d" }}
    {{ i.purchase_date.day|stringformat:"02d" }}
  </span>{{ i.purchase_date }}
</td>

Dzięki tagowi ‚span’ wraz z klasą hide ukrywamy datę w formacie YYYYMMDD. Użyłem również ‚|stringformat:”02d”‚, aby daty nie były wyświetlane w formacie ‚2017-6-2’, tylko ‚2017-06-02’.

To tyle jeśli chodzi o zauważone błędy. Zobaczmy teraz, jak wygląda narzędzie pracy administratora. Oto główny panel. Z prawej mamy ostatnie akcje, z lewej zakładki, gdzie możemy dowiedzieć się trochę więcej o szczegółach transakcji.

Możemy również zobaczyć zarejestrowanych użytkowników.

A tak wyglądają szczegóły dla każdej transakcji

To tyle na dzisiaj 🙂 Jeśli macie jakieś spostrzeżenia lub uwagi, to czekam na wiadomości!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *