Kolory mają znaczenie

W poprzednim poście zaproponowałem paletę kolorów, których będę używał przy pracy nad aplikacją. Jednak po długich i wyczerpujących rozmowach z innymi osobami doszedłem do wnisoku, że lepiej będzie je zmienić. W tym poście zahaczymy trochę o grafikę i kolory, postaram się mniej mówić o rzeczach technicznych, a więcej pokazać. Do dzieła!

Na początku zabrałem się od poprawienia kolorystki. Od pewnego momentu moja paleta kolorów wygląda następująco. Według twórców jest to kolor ‚indygo’ oraz ‚amber’ 😉

Wydaje mi się, że odrobinę lepiej. Moim drugim krokiem był wybór tła. Nie było to proste, do tej chwili mam wątpliwości. W razie dalszych problemów będę Was prosić o radę 🙂 W następnym poście postaram się przedstawić wszystkie propozycje.

Na chwilę obecną najbardziej podoba mi się motyw z polskimi groszami. W końcu tematyka projektu pasuje jak ulał 🙂 Po kilku minutach pracy w GIMPie, rozjaśnieniu i zmienieniu kontrastu, uzyskałem następujący efekt.

Wstawienie tej grafiki jako obrazek tła dało następujące rezultaty. Usunąłem przyciski, które były jedynie przykładowe i mogłyby tylko przeszkadzać.

Natrafiłem w sieci na bardzo przydatne narzędzie. Pozwala na podgląd kolorów i ściąganie plików CSS. Znajdziecie je tutaj. Zachęcam do poklikania – może przydać się nie tylko web developerom tworzącym w Materialize 🙂

Nasza strona jest responsywna, czyli poprawnie wyświetlana niezależnie od rozdzielczości urządzenia, na którym ją otwieramy. Zobaczmy, jak to wygląda. Na pierwszy ogień rozdzielczości średnie (np tablety).

Teraz zobaczmy na małe rozdzielczości – na przykład telefony komórkowe.

Wszystko wygląda bardzo przyjemnie, jednak na mniejszych rozdzielczościach zniknęło nam menu! Dokonajmy drobnej zmiany w kodzie. Od teraz z lewej strony pojawiać się nam będzie wysuwane, animowane menu.

To by było na tyle w ten wtorkowy wieczór. Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje do projektu, to śmiało dawajcie znać 🙂

Zapraszam Was również na stronkę gamingcodes.eu 🙂 Nowy projekt znajomego, niedawno otwarty sklep z dużym wyborem i naprawdę atrakcyjnymi cenami. Kto jeszcze nie był, niech żałuje!

Jedna odpowiedź do “Kolory mają znaczenie”

  1. Fajne tło dobrałeś, choć nie wiem czy teraz ten ‚indygo’ pasuje, może warto jeszcze pomyśleć nad kolorystyką 😉
    Powodzenia w dalszej części projektu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *