„English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko” [recenzja]

Hej! Ostatnio wpadła mi w ręce kolejna ciekawa książka. Postanowiłem, że trochę ją dla was opiszę i podzielę się spostrzeżeniami. Jej tytuł brzmi „English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko. Sama nazwa rozwiewa już wiele wątpliwości, więc nie ma sensu dalej opowiadać, zaczynajmy 😉 

W XXI wieku język angielski jest obecny prawie w każdym aspekcie życia. Firmy współpracują z innymi organizacjami, które znajdują się za granicą. W pracy programisty znajomość tego języka obcego jest obowiązkowa. Czytanie dokumentacji, przeglądanie forum i komunikacja z zagranicznymi współpracownikami – praktycznie wszystko to dzieje się przy użyciu języka angielskiego. Dlatego zacząłem szukać jakieś ciekawej lektury, która mogłaby rozwijać moje kompetencje w tym kierunku.

English 4 IT jest dla mnie idealną pozycją. Dlaczego? Przede wszystkim myślę, że jest tak z powodu uporządkowania  tematów i ‚lekkości’ podczas czytania. Tematy obecne i poruszane w tej książce:

 1. What is Information Technology?
 2. Databases
 3. How well do you know your computer?
 4. Computer networks
 5. What’s so big about big data?
 6. Business Intelligence
 7. Data mining
 8. Software licensing
 9. Software development methodologies
 10. The Internet and the World Wide Web
 11. Data governance
 12. Software testing

Bardzo podoba mi się przekrój poruszanych tematów. W każdym rozdziale znajduje się słownictwo, gramatyka, ćwiczenia, teksty do czytania i ciekawostki (np. róznica między relationship with, a relationship to). Na końcu znajduje się dość obszerny spis specjalistycznego słownictwa. Wiedza jest prosta do przyswojenia, nie ma w niej zbędnych głupot.

English 4 IT jest pozycją wartą przeczytania i ‚przerobienia’ przez każdego programistę. Dzięki niej skorzystamy, a na pewno nie stracimy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *